Strona główna » Podręczniki do religii

Podręczniki do religii

W roku szkolnym 2023/2024 w nauczaniu lekcji religii korzystamy z oferty podręczników naszego Wydawnictwa Jedność.

W diecezji kieleckiej kontynuujemy realizację Podstawy programowej katechezy Kościoła katolickiego z dnia 9 czerwca 2018 roku.

W ubiegłym roku szkolnym rozpoczęliśmy naukę z nowych podręczników w klasach: I, II, V i VI szkoły podstawowej oraz I i II klasach liceum, technikum i szkół branżowych. Katecheci, którzy rozpoczęli pracę z nowymi podręcznikami w ubiegłym roku, w tych klasach kontynuują naukę według nowego programu.

W nowym roku szkolnym wprowadzamy do nauczania podręczniki w III i VII klasie szkoły podstawowej

(Kl. III SP AZ-13-01/18-KI-14/22 Poznaję Jezusa; Kl. VII SP AZ-23-01/20-KI-10/22 Szczęśliwi, którzy czynią dobro).

Również z nowych podręczników uczymy w III klasach liceum i technikum oraz szkół branżowych

Klasa 3 liceum „Szczęśliwi, którzy żyją nadzieją”
ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak
Program „Z Bogiem w dorosłe życie” nr AZ-3-01/18