Strona główna » Ankieta Komisji Wychowania Katolickiego

Ankieta Komisji Wychowania Katolickiego

Szczęść Boże!

Czcigodni Księża, podobnie jak w ubiegłych latach jesteśmy zobowiązani przez Komisję Wychowania Katolickiego do wypełnienia ankiety dotyczącej katechezy szkolnej i parafialnej.

Ankieta składa się z 5 sekcji:

W pierwszej sekcji, mamy wypełnić ilość placówek oświatowych na terenie parafii z podziałem na publiczne i niepubliczne. Podajemy ilość przedszkoli, szkół podstawowych, LO, techników, szkół branżowych czy specjalnych.

Tylko tam gdzie są szkoły prowadzone przez organ prowadzący kościelny (tj. „Katolik”, „Nazaretanki”) wpisujemy szkoły katolickie.

W następnej sekcji spisujemy ilość uczniów w poszczególnych.

Trzecia sekcja to podręczniki (wyd. Jedność).

Czwarta sekcja to ilość katechetów z podziałem (księża, osoby świeckie, wiek katechetów, ilość nauczycieli w poszczególnych szkołach, wykształcenie, awans zawodowy).

Ostatnia sekcja to dowolne uwagi.

Na zakończenie klikamy „Sprawdź poprawność wypełnionych danych i wyślij ankietę”.

Termin wypełnia ankiet przez parafie mija 15 października 2024 rok.

Gdyby ktoś z Księży miał problem z odnalezieniem loginu i hasła proszę się zwracać do Wydziału Katechetycznego pod nr telefonu 661321300.

Z kapłańskim pozdrowieniem!

Ks. Paweł Ścisłowicz

INSTRUKCJA I KOMUNIKAT O NOWEJ WERSJI SYSTEMU ANKIET KATECHETYCZNYCH

W dniu 3 września 2024 roku została wdrożona nowa wersja systemu ankiet katechetycznych.

Oprócz uruchomienia ankiet na rok 2024/25, wprowadzona została również istotna zmiana dotycząca bezpieczeństwa.

Od tego momentu dostęp do ankiet katechetycznych będzie możliwy za pośrednictwem systemu ekuria.pl.

Ekuria.pl to nowoczesna platforma informatyczna, która integruje usługi kościelne w jednym miejscu.

Przy pierwszym logowaniu, które można przeprowadzić za pomocą dotychczasowych loginów i haseł, system poprosi o aktywację dwuskładnikowego uwierzytelniania, ustawienie nowego hasła oraz podanie adresu e-mail. Szczegółowa instrukcja tego procesu znajduje się poniżej. Użytkownicy, którzy już korzystają z systemu ekuria.pl, będą mogli uzyskać dostęp do systemu ankiet katechetycznych za pośrednictwem swoich istniejących kont.

Instrukcja pierwszego logowania:

1. Wejść na stronę internetową e-kuria.pl
  2. Wprowadzić login i hasło w odpowiednie pola.
  3. Aby zapewnić bezpieczeństwo konta, konieczne jest logowanie dwuskładnikowe przy użyciu aplikacje uwierzytelniającej. Należy ją ustawić postępując zgodnie z instrukcją na ekranie.
  4. Pierwsze hasło podane powyżej jest tymczasowe. Przy pierwszym logowaniu system poprosi o zmianę. Powinno ono składać się z co najmniej 8 znaków, zawierać cyfrę, wielką i małą literę. Proszę nikomu nie podawać tego hasła.
  5. System poprosi o wprowadzenie adresu e-mail, aby móc w przyszłości bezpiecznie zarządzać kontem ekuria.pl.
  6. Po uzupełnieniu wszystkich informacji, konto będzie aktywne.

Proces pierwszego logowania można obejrzeć na filmie instruktażowym.

*Wszelkie pytania, wątpliwości i problemy prosimy kierować na adres biuro@ekuria.pl do ks. Dawida Huleckiego, Archidiecezja Warmińska.