Strona główna » Duszpasterstwo Nauczycieli

Duszpasterstwo Nauczycieli

(…) Młody człowiek jest wrażliwy
na prawdę, sprawiedliwość, piękno,
na inne wartości duchowe.
Młody człowiek pragnie odnaleźć
siebie samego, dlatego szuka,
czasem burzliwie szuka,
prawdziwych wartości
i ceni tych ludzi,
którzy ich nauczają
i według nich żyją. (…)

Św. Jan Chrzciciel de La Salle
patron nauczycieli i wychowawców

Duszpasterstwo Nauczycieli to propozycja dla wszystkich wychowawców, nauczycieli, pracowników internatów, domów dziecka, przychodni i poradni psychologicznych, bibliotek, świetlic itp.

Każdy, kto chce spotkać się, porozmawiać lub pomodlić się we wspólnocie, podzielić swoim doświadczeniem – może włączyć się do Duszpasterstwa Nauczycieli w Kielcach. W związku z tym może liczyć na wsparcie duchowe, wyjazdy rekolekcyjno-wypoczynkowe, pielgrzymki, rekolekcje specjalistyczne, dni skupienia, spotkania sportowo-integracyjne i dostęp do ciekawych informacji na platformie e-learningowej (klucz dostępu: dusz2018). Każdy, kto zaloguje się na stronie na formę PS07, otrzyma dostęp do materiałów z zakresu duchowości i wychowania, wgląd w aktualne propozycje duszpasterskie i będzie mógł wziąć udział w tym, na co ma ochotę.

Msze Święte i inne modlitwy liturgiczne planowane są w Kościele Świętego Jana Pawła II, przy ul. Wesołej 54, w Kielcach. Spotkania formacyjno – integracyjne będą w sali Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kielcach, przy ul. Jana Pawła II 3.

Serdecznie zapraszam
ks. Waldemar Wiśniowski
diecezjalny duszpasterz nauczycieli i wychowawców
nauczyciel konsultant w ŚCDN