Strona główna » KONKURS dla NAUCZYCIELI RELIGII „MÓJ POMYSŁ NA… KATECHEZĘ MULTISENSORYCZNĄ”

KONKURS dla NAUCZYCIELI RELIGII „MÓJ POMYSŁ NA… KATECHEZĘ MULTISENSORYCZNĄ”

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Kielcach ogłasza Konkurs dla nauczycieli religii oraz studentów podyplomowych studiów teologiczno-katechetycznych, którego hasło brzmi: „Mój pomysł na… KATECHEZĘ MULTISENSROYCZNĄ”.

Niniejszy Konkurs wpisuje się w III edycję Ogólnopolskiego Projektu Katechetycznego „W domu, w przedszkolu, w szkole z Bogiem” oraz
„W dorosłe życie z Bogiem”.

Szczegółowe informacje i wskazania odnajdą Państwo w zamieszczonym poniżej Regulaminie Konkursu.

Zaznaczę tylko, że termin nadsyłania prac mija 12 kwietnia 2024 roku.

Współczesne przemiany pozostawiają swoje odbicie na dzieciach i młodzieży, które niemal z każdej strony odbierają różnorodne bodźce. Taki stan rzeczy sprawia, że konieczne jest poszukiwanie nowych metod dotarcia do nich także podczas szkolnej katechezy.

Stąd zachęcam do wzięcia udziału w Konkursie a jednocześnie włączenia się
w działania mające na celu podnoszenie jakości nauczania lekcji religii.

Ks. dr Paweł Ścisłowicz
Kurii Diecezjalnej w Kielcach