Strona główna » Rekolekcje katechetów diecezji kieleckiej

Rekolekcje katechetów diecezji kieleckiej

W dniach 11-13 stycznia w Skorzeszycach odbyła się II tura rekolekcji dla katechetów świeckich naszej diecezji.

Czas duchowego wzrostu upłynął uczestnikom pod hasłem: „DAJ SIĘ ROZPALIĆ!”

Nauki rekolekcyjne poprowadziła Szkoła Ewangelizacji MIRIAM z Włoszczowy w składzie:

– ks. Marcin Gałczyński;

– Izabela i Piotr Falana;

– Bogusław Jachowicz;

– Michał Popiel.

Tematyka rekolekcji dotyczyła działania, obecności i otwarcia się na Ducha Świętego. Prowadzący wychodząc od fundamentu relacji z Bogiem i ludźmi czyli wartości miłości przeprowadzili uczestników między innymi przez tematy wybaczenia, przebaczenia, pojednania, oddania aż po osobiste doświadczenie obecności Boga i Jego działania podczas adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z modlitwą uwielbienia.

Katecheci wyjechali z rekolekcji napełnieni mocą Ducha Świętego i jak mówili z entuzjazmem, aby swoim katechizowanym i ich rodzinom zanieść Boże światło nadziei i miłości.

Ks. dr Paweł Ścisłowicz
Kurii Diecezjalnej w Kielcach