Strona główna » XXVII Pielgrzymka Maturzystów do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze

W dniach 15 i 16 października 2024 roku odbędzie się XXVII Pielgrzymka Maturzystów do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.

Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi „Nie zdejmę krzyża z mojej ściany”. Zostało ono zaczerpnięte z tekstu pieśni pod tym tytułem „Nie zdejmę krzyża”, która dla włoszczowskiej młodzieży 40 lat temu stała się hymnem podczas trwania strajku w obronie krzyża.

Jak co roku wspólnie z młodzieżą będą modlić się nasi Księża Biskupi. Pierwszego dnia pielgrzymki Mszy św. będzie przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski, natomiast drugiego dnia Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta.

Program:

10:30 – zawiązanie wspólnoty w Kaplicy cudownego obrazu

10:50 – „kartka z kalendarza, 1984 rok” – obrona krzyża we Włoszczowie

11:00 – Msza Św. w Kaplicy obrazu Matki Bożej

12:00 – Droga Krzyżowa

12:45 – Akt zawierzenia Maturzystów Pani Jasnogórskiej w Bazylice

Zgłoszenia o udziale w pielgrzymce przyjmujemy w Wydziale Katechetycznym do dnia 11 października pod nr tel.: +48 661 321 300 lub na e-mail: katechezakielce@gmail.com

Zgłaszając grupę proszę o podanie danych:

Dzień przyjazdu: ……………………………………………………….

Nazwa Szkoły: ………………………………………………………….

Parafia: ……………………………………………………………………

Liczba maturzystów: ……………….