Strona główna » Zjazd Dyrektorów Wydziałów katechetycznych w Kielcach

Zjazd Dyrektorów Wydziałów katechetycznych w Kielcach

Zakończył się trzydniowy zjazd przedstawicieli wydziałów katechetycznych.

Pracownicy wydziałów katechetyczny przybyli z wielu diecezji naszego kraju. Celem spotkania była wymiana doświadczeń, udział w szkoleniu oraz warsztatach zorganizowanych przez Wydawnictwo JEDNOŚĆ. Prelegentami byli prof. Anna Zellma oraz prof. Andrzej Zybertowicz.

W drugim dniu zjazdu dyrektorzy i pracownicy wydziałów katechetycznych nawiedzili sanktuarium świętego Józefa w Kielcach. Zebranych przywitał ks. Karol Zegan, który do sierpnia bieżącego roku pełnił funkcję dyrektora wydziału katechetycznego naszej diecezji. Mszy świętej koncelelebrowanej przez przybyłych kapłanów przewodniczył ks. bp Wojciech Osial – przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego. Cieszymy się również z obecności ks. bpa Wojciecha Skibickiego, który jest odpowiedzialna katechizacje w diecezji Elbląskiej.

Ostatnim akcentem zjazdu był udział w konferencji poświęconej „mowie ciał”, którą wygłosił p. Ireneusz Krosny.

Wszystkim uczestnikom zjazdu dziękujemy za udział.