Strona główna » Konkurs na scenariusz katechezy – „Biskup Kaczmarek – odważny świadek wiary”

Konkurs na scenariusz katechezy – „Biskup Kaczmarek – odważny świadek wiary”

Droga Katechetko! Drogi Katecheto!

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Kielcach ogłasza konkurs dla wszystkich nauczycieli religii, w którym można wygrać cenne nagrody oraz na stałe zapisać się na kartach posługi katechetycznej jako autor konspektu lekcji religii.

Cele Konkursu:

1. Ukazanie sylwetki Biskupa Czesława Kaczmarka.
  2. Ukazanie potrzeby ciągłego świadczenia o wierze.
  3. Poszerzenie wiadomości na temat postaci Biskupa Kaczmarka.
  4. Aktywizacja katechetów do poszukiwania nowych metod i form pracy z młodzieżą.
  5. Umożliwienie podjęcia twórczej pracy i dzielenie się jej owocami z
  6. Wyznaczanie nowych trendów w

Przedmiotem Konkursu jest przygotowanie scenariusza lekcji religii, której temat brzmi „Biskup Kaczmarek – odważny świadek wiary” na jeden z dwóch etapów edukacyjnych:

1. Szkoła podstawowa 7-8;
  2. Szkoła ponadpodstawowa.

Czas na nadsyłania prac wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym (załącznik do regulaminu) na adres katechezakielce@gmail.com mija 31 października 2023 roku.

Ogłoszenie wyników nastąpi 20 listopada 2023 roku. Gala finałowa Konkursu z wręczeniem nagród przez Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego odbędzie się dnia 25 listopada 2023 roku.

Konkurs został objęty patronatem honorowym Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego.

Niewątpliwie pomocą w przygotowaniu konkursowego konspektu będzie zapoznanie się
z filmem pt. „Czesław Kaczmarek Biskup niezłomny” w reżyserii pana Sławomira Mazura, naszego katechety. Film dostępny jest w całości na kanale „Youtube”.

Poniżej zamieszczamy Regulamin Konkursu oraz Formularz zgłoszeniowy.

Zachęcam do wzięcia udziału w powyższym Konkursie, który wpisuje się w obchodzony w naszej diecezji rok Biskupa Kaczmarka. Ponadto pozwoli każdemu z Katechetów bliżej zapoznać się z postacią niezłomnego Świadka wiary, który dla współczesnego nastolatka może być symbolem trwania przy wartościach religijnych i patriotycznych.

ks. dr Paweł Ścisłowicz